Strona główna Oferta Galeria Dzieci Atrakcje Dojazd Cennik
Zapytaj o wolne pokoje
Data przybycia:
Liczba noclegów:
Osób dorosłych:
Dzieci:
+48 609 066 906
ul.Jarzębinowa 20
43-370 Szczyrk
 

Atrakcje

Szczyrk jest uroczym miasteczkiem w dolinie rzeki Żylicy. Położony u stóp Skrzycznego, od lat przyciąga turystów z całego kraju. Miasteczko podoba się nie tylko osobom preferującym aktywny wypoczynek. Okoliczne szczyty gwarantują przepiękne widoki, a jadło w góralskich karczmach i gospodach smakuje wyśmienicie. Słowem - dla każdego coś miłego.

Programy turystyczne

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia ciekawych miejsc nie tylko w Szczyrku, ale również w okolicy. Poniższe programy turystyczne umożliwią Państwu zapoznanie się z atrakcjami regionu i zaplanowanie wypoczynku w sposób efektywny.

Przy pobycie tygodniowym oferujemy Państwu 5% rabatu.
Przy pobycie dwutygodniowym 8%.

Zobacz szczegóły cennika

Spis treści

1. Program na słoneczną pogodę

1.1. Wycieczka na Skrzyczne

Największą atrakcją Szczyrku jest wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne (1257 m n.p.m ). Przy normalnej widoczności można podziwiać masywy Pilska i Babiej Góry, na wiosnę dłużej ośnieżone, a przy bardzo dobrej widoczności w oddali dostrzec można łańcuch Tatr.

1.2. Park Leśnych Niespodzianek w Ustroniu

Państwa maluchy będą zachwycone wycieczką do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Na terenie parku znajduje się atrakcyjny plac zabaw z trampolinami i huśtawkami. Kiedy rodzice przy wejściu kupią karmę dla zwierząt (polecamy), pociechy za chwilę mają okazję nakarmić sarny i muflony, które przechadzają się swobodnie wśród zwiedzających. Wyprawa wypełni atrakcjami cały dzień.

1.3. Z górki na pazurki, czyli Szyndzielnia i tor saneczkowy na Dębowcu

Nieopodal Szczyrku znajduje się miasto Bielsko-Biała, którego interesującą atrakcją jest kolej linowa na górę Szyndzielnia. W czasie jazdy gondolą można podziwiać panoramę miasta i Beskidów. Położony nieopodal całoroczny tor saneczkowy na Dębowcu to atrakcja zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wyścigi tatusiów nie należą do rzadkości...

1.4. Zwiedzanie zamku w Pszczynie

Wyprawa do zamku w Pszczynie to relaks dla całej rodziny. Pięknie utrzymany park zachęca do spacerów, a liczne mostki i kładki do uwiecznienia chwil na fotografii.

1.5. Nie tylko dla piechurów

Starsze dzieci docenią wędrówkę na górę Czantoria. Czerwony szlak zaczyna się w miejscowości Ustroń-Polana. Po dwu-godzinnej wspinaczce osiągamy główną atrakcję, którą jest letni tor saneczkowy. Przez sam szczyt Czantorii przebiega granica polsko - czeska, znajduje się tam wieża widokowa oraz schronisko.

1.6. Wyprawa Guliwera, czyli miniaturowy świat w Inwałdzie

Park miniatur w Inwałdzie to miejsce, gdzie każde dziecko poczuje się jak bajkowy Guliwer. Znajdują się tam miniatury najsłynniejszych budowli świata.

1.7. Zwiedzamy Baranią górę

Barania Góra (1220 m n.p.m) to atrakcyjny punkt widokowy, z którego rozpościera się wspaniała panorama Beskidów. Obszar ten to źródło Czarnej i Białej Wisełki oraz ścisły rezerwat zachwycający widokami przyrody. Polecamy spacer z wariantem mało uczęszczaną drogą konfederatów, z dala od głównego szlaku prowadzącego granią.

1.8. Magiczny Kraków

Kraków to miejsce nie wymagające zachęty i komentarza, po prostu trzeba je zobaczyć. Przed wizytą polecamy wizytę na stronie - http://www.krakow.pl.

1.9. Małpi gaj

W okolicy Ustronia znajdują się dwa parki linowe, jeden na malowniczym szczycie góry Równica, drugi pod wierzchołkiem Czantorii.

1.10. Góra Żar pełna atrakcji !

Wycieczka na Górę Żar (761 m n.p.m) kolejką linowo - terenową to atrakcja dla każdego. Z góry roztacza się wspaniały widok, a ładna pogoda sprzyja szybowcom i paralotniarzom. Polecamy loty dla początkujących w tandemie.

Ciekawostką jest, że w pewnym miejscu drogi dojazdowej samochody same jadą pod górę! Niestety to tylko złudzenie optyczne, ale warto wybrać się na poszukiwanie tego wyjątkowego miejsca.

Spis treści

2. Program na deszczową pogodę

2.1. Podróż do krainy kreskówek !

W deszczowe dni zaprasza Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, gdzie powstały wszystkim znane kreskówki - „Reksio” oraz „Bolek i Lolek”. Pociechy mają okazję zobaczyć w jaki sposób tworzone są filmy animowane, a po pokazie odbywają się projekcje bajek z bielskiej wytwórni.

2.2. Aquapark, nie tylko dla dzieci !

Wizyta w Wiśle - mieście Adam Małysza, to okazja do wyprawy na basen / aquapark lub do niewielkiego wesołego miasteczka położonego w centrum miasta. Najnowszą atrakcją jest skocznia narciarska im. Adama Małysza, imponujący obiekt szczególnie pod kątem inżynieryjnym, o punkcie krytycznym 120 metrów.

2.3. Inny świat w muzeum, nie tylko dla dorosłych !

Muzeum w Starym Browarze w Żywcu w niezwykły sposób przenosi odwiedzających w dawne czasy, zaskakuje, bawi, skłania ku zadumie, a na pewno nie pozwala się nudzić. Rodzice mogą skosztować na zakończenie wizyty złocistego trunku prosto z browaru (poczęstunek jest wliczony w cenę biletu), a dzieci by nie czuły się pokrzywdzone otrzymają sok owocowy.

2.4. Wieliczka zaprasza !

Kopalnia Soli w Wieliczce znana jest chyba wszystkim. Obiekt, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, to atrakcja odwiedzana przez setki tysięcy gości. Dla miłośników muzyki szczególnie polecamy liczne koncerty organizowane w Kaplicy św. Kingi. Miejsce które trzeba koniecznie zobaczyć !

2.5. Teatr Lalek Banialuka

Atrakcją dla dzieci jest Teatr Lalek Banialuka. Oprócz licznych przedstawień, można się wybrać na wycieczkę po teatrze, gdzie dzieci zwiedzają magiczne miejsca za kulisami.

2.6. Magiczne miejsce dla małych czytelników !

Księgarnia „Elf” znajduje się w Bielsku-Białej. To miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Bardzo bogaty wybór ksišżek i gier jak magnes przyciąga rodziców i ich pociechy z całej okolicy. Dodatkowo w soboty prowadzone są zajęcia dla najmłodszych (czytanie książek, lekcje j.angielskiego, gry i zabawy).

Spis treści

3. Wycieczki piesze, dla osób aktywnych, na każdą pogodę

3.1. Skrzyczne

Wyjście spod naszego pensjonatu przez Jaworzynkę na Skrzyczne. Przy słonecznej pogodzie są piękne widoki na Beskid Mały, Beskid Żywiecki, Zalew Żywiecki a przy dobrej widoczności nawet na Tatry. Obiad w schronisku na szczycie - polecamy pierogi i zejście zielonym szlakiem do Szczyrku Skalite.

3.2. Klimczok

Wejście żółtym szlakiem na Przełęcz Karkoszczonka ze Szczyrku Biłej, podejście na Klimczok czerwonym szlakiem (piękne panoramy masywu Skrzycznego), obiad w schronisku Pod Klimczokiem (na siodle) i zejście zielonym szlakiem do Szczyrku.

3.3. Wokół Szczyrku

Wjazd wyciągiem krzesełkowym na Skrzyczne (dolna stacja 600 m. od naszego pensjonatu), wędrówka granią w stronę Malinowskiej Skały (zielonym szlakiem), zejście na Przełęcz Salmopolską, następnie kolejny odcinek czerwonym szlakiem granią przez Hyrcę do Migdalskiego i powrót do naszego pensjonatu.

Spis treści

 
strona główna| oferta| galeria| dzieci| atrakcje| dojazd| cennik